Yeni Çıkan Fidye Virüsü Takdir Edilesi

11 Ocak 2017 Çarşamba 18:00

Bilinçlendirme İçerikli Virüs Yazılımı Yapıldı

Yeni Çıkan Fidye Virüsü Takdir Edilesi
Bildiğimiz fidye virüsleriyle aynı özelliklere sahip olan geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bu virüsü diğer fidye virüslerinden ayıran özellik maddi hiçbir istekte bulunmaması.
Ransomware yani bildiğimiz ismiyle fidye virüsleri, şirketler başta olmak üzere birçok internet kullanıcısını zor duruma sokmakta.Çoğu güvenlik şirketleri bu virüse çözüm bulmuş olsalarda tam kapsamlı olarak çözümü daha bulunamadı.
Geçtiğimiz günlerde çıkan yeni bir fidye virüsü keşfedildi. Diğer virüs yazılımları gibi tüm dosyalarınızı şifreleyen bu yazılım sizden herhangi bir ücret talep etmemekte. Şifreyi çözmenizin tek yolu ise 2 sayfalık makaleyi okumanız. 2 sayfalık bu makaleyi okumanız sonunda size şifreyi veren bu yazılım tamamen bilinçlenmeniz için yapılan bir virüs yazılımı.
BleepingComputer çalışanı Michael Gillespie tarafından keşfedilen bu virüs aynı zamanda tembel kullanıcılar için geri sayım mekanizmasına sahip. Yazılımda geri sayım sonunda ise tüm belgelerinizin silineceğine dair bir yazı mevcut. Michael Gillespie, bu fidye virüsünün şu zamana kadar yapılan en faydalı virüs yazılımı olduğunu belirtti.

Yorum Gönder

@name x