TÜRK İŞİ KRİPTO PARA

19 Ocak 2018 Cuma 12:40

Bitcoin’e rakip olarak dünyanın her yerinden şirketler kendi kripto paralarını icat etmeye başlamış durumda.

TÜRK İŞİ KRİPTO PARA

Bitcoin’e rakip olarak dünyanın her yerinden şirketler kendi kripto paralarını icat etmeye başlamış durumda. Özel şirketler yanında bir çok devlet de, son dönemlerde Avusturyalı bir iş adamına ait olduğu iler sürülen Bitcoin’nin kendi ülkelerinde tekelleşmesini önlemek endişeyiyle kendi ulusal sanal paralarını oluşturma yoluna başvurmuş haldeler.

Türkiye’de BDDK bitcoin için “güvence altına alınmayan para” nitelemesi yaparak uyarıda bulunmuştu. Bir çok ülke de bu paralelde açıklamalar yaparak kendi vatandaşlarını uyarmıştı. Devletler kotrol edemeyecekleri paraların çeşitli riskler taşıdığını vurgulamakta haklılar zira bir kara para aklama vesilesi olarak kullanılabilirler.

Yinede dünyanın her yerinde paraya karşı bir ilgi var. Türkiye’ de de var. Türkiye’nin Bitcoine rakip para üreten firması, Turcoin ile yakında piyasalara girmek üzere.

Şirketin Kocaeli'de 100 milyon lira yatırımla iki tesis kurulduğu ifade ediliyor. 1 Turcoin'in  karşılığının 100 dolar olacağı ve bunun sabit olacağı bildiriliyor. 

Yorum Gönder

@name x