Toyota Yeniden Supra İle Karşınızda

07 Temmuz 2017 Cuma 14:10

Uzun bir süredir çalışmalarında daha çok ailelere gereken konforu sağlamaya çalışan Toyota, bu kez yeni Supra ile hız severlerin dikkatini çekmeyi başardı.

Toyota Yeniden Supra İle Karşınızda
 Supra’nın son üretimi 15 yıl önce yapılmıştı. Zaman içerisinde yaşam koşullarının da etkisiyle spor araba satışları düştü ve insanlar, çevreci ve daha az benzin ile çalışan aile dostu otomobilleri tercih etmeye başladı. 
Toyota, tüketicinin tercihlerine rağmen büyük bir risk göze alarak Supra’yı yeniden hayata geçirmeye kararlı. Üstelik bunu BMW ile ortaklık kurarak yapacak. Yakın zamanda bir Alman – Japon ortaklığı göreceğiz.  BMW yeni üretim olacak Supra’lara G29 Z4 adını verecek. Aralarında belli başlı farklılıklar olacak bu iki modelde Toyota, kendi modelinde diğer araçlara göre daha çok geliştirilmiş olan hibrit motor kullanılacak. 
Supra ve G29 Z4 arasındaki farklılıklar bununla sınırlı değil. Toyota tepesi kapalı bir şekilde üretim yapacakken, BMW’de açık olacak şekilde bir üretim olacak. Üretim önceleri Mini Cooper ve BMW’nin bazı modellerinin üretiminin gerçekleştiği, Avusturya’da bulunan Magna Steyr tesisinde olacak. 
Hem Almanya’da hem de Japonya’da son testlerin gerçekleşeceği Supra ve G29 Z4 modellerinin yıl sonunda tüketiciyle buluşması bekleniyor.

Yorum Gönder

@name x