Tesla'nın Mega Şarj İstasyonu

04 Ekim 2017 Çarşamba 10:32

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin elektrikli araçlarının şarj edildiği ‘supercharger’ istasyonlarını, yeni imkanlarla birlikte ‘megacharger’lara dönüştürme planını açıkladı.

Tesla'nın Mega Şarj İstasyonu
 Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin elektrikli araçlarının şarj edildiği ‘supercharger’ istasyonlarını, yeni imkanlarla birlikte ‘megacharger’lara dönüştürme planını açıkladı. Buna göre Tesla’nın şarj istasyonlarında yemek, kahve, tuvalet gibi imkanlar da sunulacak. Yani, ‘supercharger’lar birer dinlenme tesisine dönüşecek. Tesla şimdilik şarj istasyonlarını merkezi noktalara yerleştirerek, araç şarj olduğu sırada yolcuların da vakit geçirecek imkanlar bulmasını sağlamaya çalışıyor.

Aslında Tesla da sadece bir otomobil değil bir deneyim sattığının farkında. Çoğu otomobil üreticisinin aksine, her türlü donanımı, yazılımı hatta araç içi eğlence sistemini bile kendi bünyesinde geliştirmeye özen gösteriyor. Haliyle ‘Megacharger’ istasyonlarının da Tesla deneyiminin bir uzantısı olarak tamamen Tesla yönetiminde olacağını düşünmekte herhangi bir sorun yok.

 


Aktüel İnternet

Teknoloji haberlerimiz her sabah e-mail kutunuzda olsun ister misiniz?
Ücretsiz Abonelik için E-Mail adresinizi hemen ekleyin

Yorum Gönder

@name x