Apple, ilk iPad mini’nin satışlarını sonlandırdı

20 Haziran 2015 Cumartesi 19:43

Apple, birinci nesil iPad mini modelini web sitesinden ve online mağazasından kaldırdı.

Apple, ilk iPad mini'nin satışlarını sonlandırdı
Teknoloji devi Apple'ın bundan yaklaşık olarak 3 yıl önce duyurduğu, 7.9-inç ekranlı ilk tableti iPad mini’nin satışı sessiz sedasız sonlandırıldı. Şu an itibariyle iPad mini'yi online mağazalarında listelemeyen Apple, aynı zamanda karşılaştırma tablolarından da kaldırmış. Bu durum iPad mini'nin satışlarının durduğu anlamına geliyor.

Serinin ilk çıkan ve en çok satılan modeli olma özelliğini taşıyan tabletin satışının durdurulması aslında pek de şaşırtıcı değil. 7,9-inç boyutundaki ekranı ile 1024 x 768 ekran çözünürlüğü ve 163 ppi piksel yoğunluğu sunan tablet, Apple'ın yüksek yoğunluklu "Retina" ekran tanımını karşılamıyordu. Ayrıca 32-bit mimarisine sahip olan en son iPad modeliydi, bu da geliştiricilerin uygulamalarını bütün Apple iOS cihazlarında çalıştırma konusunda biraz daha zorlanması anlamına geliyordu.

Diğer taraftan iPad mini satışları durdurulmuş olsa da, üçüncü taraf birçok perakendecinin ve mağazanın stokları tükenene kadar uygun fiyata tableti satın almak mümkün. Ancak bu gelişmenin ardından tabletin yavaşça piyasadan yok olmasını bekleyebiliriz.

Yorum Gönder

@name x