YouTube yeni video oynatıcısını test etmeye başladı

14 Nisan 2015 Salı 10:40

Youtube mevcut video oynatıcısını değiştirmeye hazırlanıyor.

YouTube yeni video oynatıcısını test etmeye başladı
Google'ın popüler video paylaşım servisi olan YouTube, hızla gelişmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda 360 derece video desteğini kullanıma açan Youtube, kar etmemesinden dolayı ücretli üyelik sistemini hayata geçirmişti. Son olarak YouTube'un video oynatıcısının çok yakında değişeceği ortaya çıktı.

9to5google sitesinin haberine göre yeni oynatıcının test aşaması başlamış durumda. Ekran görüntüleri ortaya çıkan yeni video oynatıcı, YouTube'un mobil uygulamalarındaki tarayıcıya benzerliği ile dikkat çekiyor.

Yeni Youtube video oynatıcısı, farklı sitelerde gördüğümüz modern oynatıcıları örnek alarak tasarlanmış. Yenilenen tasarımda daha basit düğmeler, menülerdeki küçük değişiklikler ve birkaç yeni animasyon dikkat çekiyor. Örneğin yürüt/duraklat düğmesi, üzerine tıklandığında bir miktar şekil değiştiriyor.

Henüz yayınlanmamış yeni HTML5 oynatıcıya şimdiden ulaşmak ise mümkün. Arkaplanda gizli testleri devam eden oynatıyı birkaç basit adımda görüntüleyebilirsiniz. Merak edip denemek isteyenlerin ise ilk olarak yapması gereken şey YouTube dilini Amerikan İngilizcesi olarak değiştirmek. (English (US)

Daha sonra Chrome tarayıcısı üzerinden bu adres ile ulaşacağınız EditThisCookie adlı eklentiyi indirmeniz gerekiyor. Eklentiyi indirdikten sonra herhangi bir Youtube videosunu açıp sağ üstteki ayarlar sekmesinin yanına yerleşen kurabiyeye tıklayarak, 'VISITOR_INFO1_LIVE' bölümüne gelin. Buradaki değeri 'Q06SngRDTGA' şeklinde değiştirebilir ve yeni oynatıcıyı hemen denemeye başlayabilirsiniz.

Yorum Gönder

@name x