Twitter anasayfa tasarımını değiştirdi

16 Nisan 2015 Perşembe 16:21

Twitter giriş yapmak için kullanılan anasayfa tasarımını değiştirdi.

Twitter anasayfa tasarımını değiştirdi
Twitter, bir süre önce duyurduğu ancak yayınlamadığı yeni anasayfa tasarımını kullanıcıları ile paylaştı. Kayıt ekranı da diyebileceğimiz yeni anasayfa şu anda sadece Amerika'da kullanıma açıldı. Yeni anasayfa tasarımı siteye üye olmadan veya giriş yapmadan Twitter’daki gündemin takip edilmesini sağlıyor.

Twitter yeni tasarımı ile arkaplan görüntüsü ile basit giriş ekranından vazgeçerek; haber, siyaset, pop sanatçıları, sevimli hayvanlar, oyuncular, TV programları ve yıldızları gibi ilgi çekici konu başlıklarının bulunduğu bir anasayfa düzenine geçiyor. Bu başlıklara tıklayan kullanıcılar bazı popüler hesapların bu başlıklarla ilgili olarak attıkları tweet’leri zaman akışı içinde görebilecek. Platforma üye olmayan ya da giriş yapmayan kullanıcıların da gündem ve gelişmelerden haberdar olabilmesini amaçlayan bu yenilik ile Twitter aynı zamanda kullanıcı tabanını genişletmeyi planlıyor.

Twitter ürün müdürü Gabor Cselle, plartformun tasarımındaki bu değişikliği “Twitter’a giriş yapılmış gibi gerçek zamanlı içeriklere ulaşılabilecek zengin bir sayfa” olarak yorumluyor.

Twitter’ın yeni ana sayfası ilk olarak ABD’deki kullanıcılara sunuluyor, zamanla dünyanın diğer noktalarına da yayılacak. Şu an için Türkiye’deki kullanıcıların daha sade, arka planda Türkiye’nin doğal güzelliklerini içeren ana sayfayla idare etmeleri gerekiyor.

Yorum Gönder

@name x