Messenger artık Facebok hesabı olmadan kullanılabilecek

26 Haziran 2015 Cuma 00:35

Bugünden itibaren anlık mesajlaşma uygulaması Messenger’a giriş yapmak için Facebook hesabına sahip olma zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Messenger artık Facebok hesabı olmadan kullanılabilecek
Dünyanın bir numaralı sosyal paylaşım sitesi Facebook, Messenger uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Daha önce ek uygulamalar ve oyunlar ile daha eğlenceli hale getirilen mesajlaşma yazılımı, bugün çok önemli bir yeniliğe kavuştu.

Bugünden itibaren Messenger uygulamasını, Facebook hesabı olmayan kişiler de kullanabilecek. Zaten Facebook'tan bağımsız bir şekilde, kendi adına bir uygulaması bulunan Messenger, artık giriş için herhangi bir Facebook profil bağlantısı istemeyecek. Messenger uygulamasını kullanmak isteyenlerin, bir adet profil fotoğrafıyla birlikte isim ve telefon numaralarını girmeleri yeterli olacak.

Bu şekilde giriş yapıldığında grup mesajlaşma özelliği, fotoğraf yükleme ve alma, sesli arama ve video chat gibi Facebook Messenger’ın tüm özelliklerine erişim sağlanabiliyor. Ancak tabii ki hâlâ uygulamayı Facebook hesabıyla kullanmanın direkt olarak Facebook’ta arkadaş olduğunuz insanlarla görüşebildiğiniz için önemli avantajları bulunuyor.

Şu an için ABD, Kanada, Venezuela ve Peru gibi ülkelerde kullanılabilen bu özellik ilerleyen zamanlarda diğer ülkelerde de kullanılabilecek.

Yorum Gönder

@name x