Yeni Doom oyunundan ilk oynanış videoları geldi

15 Haziran 2015 Pazartesi 18:03

Yılların eskitemediği FPS oyunu Doom, yenilenmiş haliyle oyuncuların karşısına çıkıyor.

Yeni Doom oyunundan ilk oynanış videoları geldi
Bethesda, E3 2015 etkinliğinde yeni DOOM oyununun duyurusunu yaptı. Efsanevi bir oyun olan Doom serisi uzun bir aradan sonra hayranlarıyla buluşuyor.

Yaklaşık 11 yıllık bir bekleyişin ardından yeniden sahne almaya hazırlanan Doom için merakla beklenen oynanış videosu Bethesda'nın geçtiğimiz gece gerçekleşen E3 etkinliğinde oyun severlerle paylaşıldı. Üç farklı bölüm olarak yayınlanan videolarda oyuna dair merak edilen bütün detayları bulmak mümkün.

Saniyede 60 kare hızında (60fps) çalışacağı belirtilen yeni Doom’da senaryo modu ile birlikte multiplayer, hayatta kalma ve co-op modlarının da yer alacağı belirtiliyor. Tech 6 oyun motoruyla geliştirilen ilk oyun olduğu söylenen yapımda Doom Snapmap adı verilen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik sayesinde oyuncuların kendilerine özel modları veya bölümleri hazırlayabileceği ifade ediliyor.

Yayınlanan aksiyon dolu oynanış videosunda ön plana çıkan unsur vuruş hissiyatı ve canavarların parçalanma animasyonları. Yapımdaki silah çeşitliliği de oldukça fazla görünüyor. Yayınlanan bu vahşet dolu oynanış videolarını aşağıdan izleyebilirsiniz. Yapımın PC, Xbox One ve PS4 için 2016'nın ilkbaharında çıkış yapacağını belirtelim.

Yorum Gönder

@name x