Steam Controller tanıtım videosu yayınlandı

06 Haziran 2015 Cumartesi 17:04

Valve'ın kontrolcüsü Steam Controller'ın nasıl çalıştığına dair bir tanıtım videosu yayınladı.

Steam Controller tanıtım videosu yayınlandı
Hatırlanacağı üzere Valve, Steam Controller'ı ilk olarak 2013 yılında Steam Machines ve SteamOS ile birlikte tanıtmıştı. Ardı ardına yaşadığı ertelemeler sonrasında Steam Controller'ın 2014 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak 2015 yılını yarıladığımız bugünlerde ürün halen piyasada yok. Resmi olarak Kasım 2015’e ertelenen oyun kumandasını gündemde tutmak içinse Valve yeni bir tanıtım videosu yayınladı.

Videoda mouse kullanımının olmazsa olmaz oyunlardan biri Cities: Skylines'ın rahat bir biçimde Steam Controller'la birlikte oynanabildiği gösterilmiş. Ayrıca Steam Controller ile birlikte rahat bir biçimde yazı yazabildiğimiz gösterilenler arasında. İki dokunmatik alanı kullanarak hızlı bir biçimde yazı yazılabiliyor.

Genelin aksine Steam’de yayınlanan oyunlara yönelik hazırlanan Steam Controller daha çok klavye ve fare kontrolü için hazırlanmış oyunlara uygun bir şekilde tasarlandı. Özellikle arkadaki tetik düğmelerinin çift kademeli yapısı ile, hedef almayı inanılmaz derecede kolay hale getiren sistem, FPS oyunlarını bile rahatlıkla oynayabilme kolaylığını bizlere sunacak gibi gözüküyor.

Öte yandan şu sıralar ön sipariş verenler Steam Controller’ı 16 Ekim 2015 tarihinde alabilecek. Bu da resmi çıkış tarihinden yaklaşık bir ay önce bazı kullanıcıların oyun kumandasının keyfini çıkaracağı anlamına geliyor. Paylaşılan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Gönder

@name x