PES 2016’nın ilk tanıtım videosu yayınlandı

11 Haziran 2015 Perşembe 14:30

Özellikle ülkemizde geniş bir hayran kitlesi bulunan PES serisinin bu yıl devamı gelip gelmeyeceği konuşulurken Konami'den ilk tanıtım videosu geldi.

PES 2016'nın ilk tanıtım videosu yayınlandı
Son iki yıldır yaşanan sıkıntılar sebebiyle PES'in devamının gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Son iki senede PES satışlarının dibi görmesi, Konami'nin konsolları terk ederek mobil platformları ana platform olarak göreceğini açıklaması PES 2016'nın geleceğini de tehlikeye sokmuştu. Zira bir ara oyun dünyasında PES 2016'nın iptal edildiği dedikoduları hızla yayılmış ve Konami tarafından yapılan açıklamada PES serisinin geleceğinin güvende olduğu ifade edilmişti.

E3 2015 fuarında resmi tanıtımı yapılacak olan PES 2016'dan nihayet ilk video geldi. Sadece 28 saniyelik bir tanıtım olan bu video oyun ile ilgili yeterli detayları sunmasa da, 20. yılını kutlayan PES serisinin bu oyunda oyuncu modellemelerini daha üst seviyelere taşımış gibi görünüyor.

Bu videoyla birlikte oyunun kapağını süsleyecek oyuncuda açığa kavuştu. Yapılan açıklamaya göre Neymar Jr. bu seneki PES oyununun kapağındaki isim olacak. 23 Yaşındaki Brazilyalı oyuncu PES 16'nın kapağında yer alması hakkında şunları dile getirdi:
 
"PES 2016'nın kapak yıldızı olmak benim için büyük bir onur. Seri, sunduğu geniş hakimiyet ve gerçekçilikle beğeni topluyor. Ben de Konami gibi başarılı bir ekiple çalışmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Oyunu geliştirmek için konulan büyük çaba ve dünyanın en iyi oyuncularının gerçekçi görünmesi ve gerçekçi oynanış sunması beni büyülüyor. Kendimi oyunda görmeyi bekleyemiyorum."
 
Oyunun yayınlanan ilk videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Gönder

@name x