1TB'lık PS4 resmiyet kazandı

23 Haziran 2015 Salı 01:51

Sony, 1 TB depolama kapasitesi olan yeni PlayStation 4 Ultimate Player Edition’u duyurdu.

1TB'lık PS4 resmiyet kazandı
Sony’nin FCC‘ye (Federal Communications Comission) yaptığı başvuru dosyasında PS4’ün 500 GB’lık versiyonu haricinde 1 TB’lık versiyonunun da yer aldığı görülmüştü. Kısa bir süre önce ortaya atılan bu iddialar gerçeğe dönüştü ve Sony, 1 TB’lık PS4’ün duyurusunu kendi blogu üzerinden gerçekleştirdi. Microsoft’un 1TB depolamaya sahip Xbox One duyurusunda birkaç hafta sonra tanıtılan 1TB’lık PlayStation 4 Ultimate Player Edition, halihazırda satışta olan PlayStation 4’ün tam iki katı depolama alanı sunuyor. 1TB depolama sahip PlayStation 4 sayesinde oyun tutkunları daha fazla oyun indirip, saklayabilecek ve oynamadığı oyunları silme derdinden kurtulacak.

Bu yeni konsol ile birlikte Sony yalnızca oyun konsolunun depolama alanını arttırmakla kalmıyor. Cihazın ağırlını da yüzde 10 oranında azalttığı göze çarpıyor. Bunlara ek olarak 1 TB’lık model, 500 GB’lık modele göre  yüzde 8 daha az enerji tüketiyor. Bu özellikleri sayesinde daha ekonomik ama daha kapasitesi yüksek bir cihazı tüketiciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Resmi satış fiyatı hakkında resmi bir açıklama yer almayan 1TB’lık PlayStation 4 Ultimate Player Edition, bu ay sonunda ilk olarak Japonya'da, Temmuz ayında da Avrupa ve Kuzey Amerika'da satışa çıkacak.

Sony tarafından yayınlanan PlayStation 4 Ultimate Player 1TB Edition Tanıtım Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Gönder

@name x