Sony Xperia Z4'ün tanıtım tarihi belli oldu

14 Nisan 2015 Salı 16:02

Sony'nin merakla beklenen yeni üst seviye akıllı telefonu Xperia Z4'ün tanıtım tarihi sızdırıldı.

Sony Xperia Z4'ün tanıtım tarihi belli oldu
Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin merakla beklenen yeni amiral gemisi modeli Xperia Z4’ten yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde basın fotoğrafları ve Benchmark skoru ortaya çıkan Xperia Z4’ün, bugün de tanıtım tarihi hakkında yeni sızıntı haberleri geldi. Sony’nin daha önce Eylül ayında duyurmayı planladığını söylediği Xperia Z4, görünüşe göre çok yakında tanıtılacak.

Sızıntıya göre Xperia Z4, 20 Nisan tarihinde tanıtılacak. LG’nin 28 Nisan’da LG G4’ü tanıtacak olması da şirketin elini biraz daha çabuk tutmak istemesine sebep olabilir. Sony, LG G4’ten sadece 8 gün önce tanıtmayı planladığı yeni amiral gemisi Xperia Z4’ü, hangi modellerle rekabet ettireceğini de böylelikle belirlemiş oluyor.

Eğer söylentiler doğruları yansıtıyorsa Xperia Z4, 5.2 inç büyüklüğünde 1440×2560 piksel çözünürlüğe sahip QHD bir ekranla gelecek. Akıllı telefonu gücünü tıpkı HTC One M9 gibi Qualcomm Snapdragon 810 yonga setinden alacak. Ayrıca Xperia Z4, 3 ya da 4GB RAM, 20,7MP arka kamera, Android 5.0 Lolipop, su ve toza dayanıklı yapı, metal kasa ve farklı depolama alanı seçeneklerine de sahip olacak.

Yorum Gönder

@name x