Samsung Galaxy S6 Edge Plus görüntülendi!

21 Haziran 2015 Pazar 00:59

Samsung Galaxy S6 Edge’in büyük ekranlı versiyonu olacak olan Galaxy S6 edge Plus'ın boyutu ve fotoğrafı sızdı.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus görüntülendi!
Samsung'un çok ses getiren kavisli "Edge" modellerine yakında bir yenisinin daha ekleneceği söyleniyordu. Samsung'un amiral gemi modellerinden Galaxy S6 edge'nin büyük ekranlı versiyonu olacağı söylenen bu yeni "Edge" modelinin geçtiğimiz haftalarda pek net olmayan bazı görselleri sızmıştı. Şimdi ise Galaxy S6 Edge Plus olarak adlandırılacağı söylenen bu telefonun yeni görsellerini, son dönemdeki doğru sızıntıları ile teknoloji dünyasında yer eden @OnLeaks hesabı sızdırdı.

Sızdırdığı fotoğrafla birlikte cihazın boyutlarını da sızdıran @OnLeaks'in sızdırdığı değerlere göre Galaxy S6 Edge Plus'ın boyutları 154.45 x 75.80 x 6.85 mm olacak. Telefonun 5.5 inç ile 5.7 inç arasında büyüklüğe sahip bir ekran barındırdığı, bununla birlikte tasarımının hemen hemen aynı görülüyor. Bu daha büyük boyutlu akıllı telefonda ufak tefek değişiklikler de bulunuyor. Örneğin alttaki mikrofonun karşı tarafa alındığı, ses tuşlarının da konumlarının hafifçe kaydırıldığı görülüyor.

Galaxy S6 Edge adlı model 5.1 inç 2K ekrana sahipken, S6 Edge Plus adlı yeni sürüm ise söylenene göre 5.5 inç ile 5.7 inç arasında büyüklüğe bir ekran ile gelecek. Öte yandan cihazın gücünü ise Samsung'un kend Exynos Octa 7420 yongası yerine 6 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 808 yonga setinden alacağı söyleniyor. Galaxy S6 edge Plus'ın tüm bunların yanında, RAW fotoğraf desteği bulunan Samsung'un ilk telefonu olacağı da belirtiliyor.

Sızıntılarda cihazın ne zaman karşımıza çıkacağı açıklanmamış olsa da hem Galaxy S6 Plus'ın yaz aylarında karşımıza çıkması bekleniyor.

Yorum Gönder

@name x