Materyal tasarımlı Google saat uygulaması yayınlandı

20 Haziran 2015 Cumartesi 18:21

Google, materyal tasarıma sahip saat uygulamasını Google Play üzerinden yayınladı.

Materyal tasarımlı Google saat uygulaması yayınlandı
Android işletim sistemine sık sık yeni özellikler ve uygulamalar kazandıran Google, bugün itibariyle Android Lollipop’un getirdiği materyal tasarımı her anlamıyla barındıran yeni uygulaması Google Saat’i yayınladı. Google Clock adlı yeni saat uygulaması Android uygulama marketi Play Store üzerinde Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tablet sahiplerinin beğenisine sunuldu.

Materyal tasarım ögeleri taşıyan uygulamayı indirdiğinizde ana ekranınıza sade tasarıma sahip olan bir saat ekleniyor. Google Clock klasik saat işlevinin yanında kullanışlı ek özelliklere de sahip. Saat uygulamasında çoklu alarm yönetimi, zamanlayıcı, Android Wear desteği, kronometre gibi özellikler de yer alıyor. Bunun yanında dünya üzerindeki yüzlerce şehrin saatini kontrol etmeniz de mümkün oluyor. Google Now'un sesli komutlarıyla çalışabilen uygulama, sesinizle alarm ayarlamanızı mümkün kılıyor.

Uygulama sadece Android 4.4 KitKat, Android 5.0 Lollipop sürümleri ile uyumlu olarak çalışıyor. Basit bir saat uygulamasına kıyasla detaylara önem verildiği görülen Google Saat uygulaması, gri, mavi ve mor renklerine bürünüyor. Gün içerisinde açık renkli olan Google Saat arayüzü, akşama doğru saatler ilerledikçe daha koyu hale geliyor.

Uygulamayı telefonunuza bu bağlantıyı kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yorum Gönder

@name x