LG G4 Pro üst düzey özelliklere sahip olacak

18 Haziran 2015 Perşembe 17:16

LG G4'ün büyük ekranlı versiyonu olacağı söylenen LG G4 Pro'nun özellikleri ile ilgili iddialar ortaya atıldı.

LG G4 Pro üst düzey özelliklere sahip olacak
LG’nin bu yılki amiral gemisini duyurduktan sonra yılın ikinci yarısı için G4’ten daha yüksek özelliklere sahip yeni bir model üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Bu söylentiler doğru çıkmışa benziyor. Firmaya yakın kaynaklara göre LG G4 Pro olarak isimlendirilecek olan telefon daha büyük bir ekrana, daha performanslı bir işlemciye ve daha iyi kamera yeteneklerine sahip olacak.

İddia edilen teknik özelliklere göre G4 Pro’da 5,8 inç boyutunda devasa bir ekran yer alacak. Ekim ayında tanıtılması planlanan telefonun en dikkat çeken özelliği ise kuşkusuz Snapdragon 820 olacak. G Flex 2’de Snapdragon 810’a yer veren, ısınma sorunu nedeniyle amiral gemisi G4’te ise Snapdragon 808 işlemcisini kullanan LG’nin G4 Pro’da ise Snapdragon 820’ye yer vereceği iddia ediliyor. 14nm sürecindeki FinFET teknolojiyle üretilen Snapdragon 820’ye Adreno 530 grafik birimi eşlik ediyor. Snapdragon 820 işlemcisine eşlik eden diğer teknik özelliklerse, 4 GB RAM, 32 GB / 64 GB dahili hafıza, 8 MP ön kamera ve 27 megapiksel arka kamera şeklinde sıralanıyor.

Tamamen metal kasayla geleceği söylenen G4 Pro modelinin Ekim ayı içerisinde Galaxy Note 5 ile aynı zaman diliminde tanıtılacağı söyleniyor. LG yetkililerinin bu iddialara yönelik hiçbir açıklamada bulunmadıklarını da belirtelim.

Yorum Gönder

@name x