Apple, kamera teknolojileri şirketi LinX’i satın aldı

16 Nisan 2015 Perşembe 17:48

Apple, akıllı telefon ve tabletlerdeki kameralar üzerine uzmanlaşmış LinX şirketini satın aldı.

Apple, kamera teknolojileri şirketi LinX'i satın aldı
En son oldukça iyi işler başaran ses teknolojileri firması Beats Electronics’i bünyesine katan Apple, uzun süredir yeni bir satın alma işlemi gerçekleştirmiyordu. Sessizliğini bozan şirket, LinX Computational Imaging Ltd. adındaki bir firmayı bünyesine kattı. İsrail merkezli olan firma, mobil telefonlardaki kameraların daha üst düzey performans sergilemesiyle ilgili çalışmalarda bulunuyordu.

Apple, Linx’i bünyesine katmak için tam olarak 20 milyon dolar ödedi. LinX genelde çoklu lens kullanan ve bu şekilde SLR’a yakın kalitede fotoğrafların çıkmasını sağlayan kamera sensörleri üretiyor. Ayrıca şirketin ürettiği sensörlerin 3 boyutlu görüntülemeyi başarılı bir şekilde yansıttığı belirtiliyor. Öte yandan İsrailli şirket flaş kullanmadan düşük ışıkta çekilen fotoğrafların performansını iyileştirecek teknolojiler de geliştiriyordu.

Şu anda yeni akıllı telefon modelleri iPhone 6S ve iPhone 6S Plus üzerinde çalışmalarını sürdüren firmanın bu teknolojileri yeni cihazlarında kullanıp kullanmayacağı bilinmiyor. Ancak kullanılması durumunda rakiplerine kamera konusunda büyük bir fark atabilir.

Yorum Gönder

@name x