Nehir OSGB Her Zaman Yanınızda

19 Nisan 2015 Pazar 14:29

Günümüzün önemli birimlerinden biri de OSGBler. İş sağlığı ve güvenliği kavramı çok uzun yıllardır hayatımızda. Ancak uzunca yıllar boyunca çok da önemsenmediler. Fakat günümüzde bu durum değişti ve artık en az 50 kişi çalıştıran iş yerlerinde işyeri sağlık ve güvenlik birimi oluşturulmalı.

Nehir OSGB Her Zaman Yanınızda
Ancak işverenler bu birimi oluşturmak OSGBlerden bu hizmetin isterlerse bir kısmından, isterlerse tamamından yararlanabilmektedirler.

İş sağlığı ve güvenliği oldukça dikkat ve özen gerektiren bir iş. Nehir OSGB ise tüm sorumluluğunun bilincinde olarak sizler için özenle çalışmaya devam ediyor. Kurulduğu 2013 tarihinden bu güne, hem işçi hem de işverenlerin güvenebilecekleri nadir kuruluşlardan biri olarak faaliyetine devam ediyor.

Sizlere Sağladığı Hizmetler
Nehir OSGB, iş hayatının hemen hemen her noktasında sizler için hizmet veriyor. İş sağlığı hizmetinin yanı sıra, işe girişler için yapılması gereken sağlık muayenesini ve periyodik sağlık kontrollerini de yerine getiriyor. Artık işe girişlerde her işveren, çalışandan sağlık raporu talebinde bulunmak zorunda. Ve bu sağlık raporları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve İş Güvenliği Genel Müdürlüğü yetki belgesine sahip olan birimlerce verilebiliyor. Devlete bağlı olan sağlık ocakları ya da hastanelerden alınamıyor. Bunun yanı sıra, iş güvenliği için gerekli önlemlerin alınması için alanında uzman olan mühendisleri ile itina ile çalışıyor. Aynı zamanda Nehir OSGB, eğitimin ne kadar önemli olduğu bilincini de taşıyor. Bu nedenle de, çeşitli eğitimler ile kaliteli hizmet anlayışından ödün vermiyor. Sunduğu eğitim hizmetleri; temel iş güvenliği eğitimi, ileri iş güvenliği eğitimi, temel iş sağlığı eğitimi, işveren ve işveren temsilcisi eğitimi, çalışan temsilcisi eğitimi, iş sağlığı ve güvenliği kurulu eğitimi, temel yangın eğitimi ve temel ilk yardım eğitimi. Bu eğitimler sayesinde iş hayatında riskin düşürülerek daha sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının yaratılmasını hedefliyor.

İş sağlığı ve güvenliği, yasalarla belirlenen çerçevesi ile her işverenin ve işçinin uyması gereken bazı kuralları içeriyor. Bu nedenle daha güvenli çalışma alanları için mutlaka Nehir OSGB ile iletişime geçmelisiniz.


Yorum Gönder

@name x