İnternetin Tehlikeli Yüzü

09 Mart 2018 Cuma 10:24

Banka hesaplarınızdan kredi kartlarına kadar tüm bilgilerinizi ele geçirebilirler. İnternette nereleri gezdiğiniz, kiminle ne konuştunuz hepsi onların ulaşabileceği bilgiler.

İnternetin Tehlikeli Yüzü

İnternet deyin sınırsız bilgi aklınıza geliyordur. Haklısınız. Ama işte böyle bir bilgi ağına bağlanmanında kelimenin tam anlamıyla sınırsız güvensiz hissetmenize de sebep oluyor. Zira internetiniz varsa ve kötü niyetliler sizi hesap bilgilerinizle ilgilenmeye kalkarsa hiç şansınız yok. Banka hesaplarınızdan kredi kartlarına kadar tüm bilgilerinizi ele geçirebilirler. İnternette nereleri gezidiğiniz, kiminle ne konuştunuz hepsi onların ulaşabileceği bilgiler.

 

Son yapılan araştırmaya göre dark web olarak bilinen illegal internet olarak da bilinen internetin karanlık yüzünde bu çalınan bilgiler satışa çıktığı ve bunlar için birer fiyat belirlendiği ortaya çıktı. İlginç araştırmaya göre

Apple ID 15,39 dolar, PayPal hesapların 247 dolar, banka bilgilerini ise 160 dolara satılıyor. Ve daha bir çok ucuz bilgi var tabi. Ama siz siz olun bu işlere kalkışmayın zira bir başkasının bilgilerini çalmak anlamına gelen bu suçu ilerken yakalanma riskinizde yüksek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x