Gmail’e “Göndermeyi Geri Al” özelliği geldi

23 Haziran 2015 Salı 17:51

Gmail üzerinde ilk kez 2009 yılında duyurulan “Göndermeyi Geri Al” özelliği, 6 yılın ardından nihayet betadan çıkarak özellikler menüsünde kalıcı olarak kendine yer buldu.

Gmail'e 'Göndermeyi Geri Al” özelliği geldi
Google'ın e-posta servisi Gmail üzerinde ilk defa 2009 yılında beta olarak kullanıma sunulan 'Göndermeyi Geri Al' özelliği nihayet beta sürecinden çıkarılarak Gmail'deki resmi ayarlar arasına eklendi. Sistemin ayarlar kısmından aktif edilebilecek özellik ile artık bir e-posta gönderdikten sonra 30 saniyeye kadar göndermeyi geri alabiliyorsunuz.

Gmail’daki bu özellik, adı üzerinde yanlışlıkla gönderdiğiniz e-postayı saniyeler içinde geri almanıza yardımcı oluyor. İlk olarak kapalı gelen özellik, kullanıcı tarafından aktif ediliyor. Aktif edilebilmesi için Gmail’deki ayarlar bölümünden Genel sekmesinin altındaki Göndermeyi geri al’ı tıklamanız escort bayan gerekiyor. Etkinleştirdikten sonra, 5, 10, 20 ve 30 saniye gibi zaman aralıkları seçerek, gönderdiğiniz e-postayı geri almak için ihtiyacınız olan zamanı belirleyebiliyorsunuz.

Bu özelliği aktif ettiğinizde aslında gönder tuşuna bastığınız mail hemen gönderilmeyip Google sunucularında bekletiliyor. Siz ayarladığınız süre içerisinde eğer geri al özelliğini kullanmazsanız mail gönderdiğiniz kişiye ulaştırılıyor.

2009 senesinden bu yana Google’ın yeni özellikleri denediği Gmail Labs’dan çıkan en büyük yenilik olarak değerlendirilen bu geri alma özelliği ise, insanı şaşırtacak derecede hayat kurtarıcı olabiliyor.
f

Yorum Gönder

@name x