Facebook Teyit.com Birlikte Çalışacaklar.

03 Haziran 2018 Pazar 17:43

Bilgi kirliliğine neden olan, algı yönetmi amaçlı asılsız haberler, reklamlar ve dolandırmak amaçlı sahte, bot hesaplar;

Facebook Teyit.com Birlikte Çalışacaklar.
 

Bilgi kirliliğine neden olan, algı yönetmi amaçlı asılsız haberler, reklamlar ve dolandırmak amaçlı sahte, bot hesaplar; internet kullanıcıların sürekli saldırı altına hissettikleri internetin kötü yönünü oluşturuyorlar. Ama sosyal medya siteleri bu konuda gün be gün kendilerini geliştiriyor ve bunların önüne geçmek için tedbirler almaya çalışıyorlar. Bu hem kullanıcıların hem de hükümetlerin isteği.

Bu yönde Facebook Türkiye’yi ilgilendiren bir karar aldı. Asılsızhaberlerin yayılmasını önlemek için bu alanda çalışan teyit.org  ile ortak çalışma kararı alan Facebook haber doğrulama projesini böylece gerçekleştirmek istiyor.

Facebook Müdürü Nilay Edem konuya ilişkin verdiği bilgilerde, üçüncü taraf  haber doğrulama şirketleri ile çalışarak insanların facebook üzerinden doğru bilgi alma isteğini gerçekleştirmeye çalıştıklarını ve kendilerinin de doğru ve teyit edilmiş haber vermek istediklerine değindi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x