Abd Sözünde Durmuyor

12 Şubat 2018 Pazartesi 14:14

“Abd ile ilişkileri ya düzelteceğiz ya da tamamen bozulacak” diyen Bakan ÇAVUŞOĞLU Abd’nin sözlerini tutmadığını belirtti.

Abd Sözünde Durmuyor
 “Abd ile ilişkileri ya düzelteceğiz ya da tamamen bozulacak” diyen Bakan  ÇAVUŞOĞLU Abd’nin sözlerini tutmadığını belirtti.

Abd ile olan gerginliğimiz bitmiyor. Tam haklılığımız göründü derken bir de bakmışsınız ki Abd dün verdiği sözü bu gün çiğniyor ve tutmuyor.  Menbiç’ e Ypg yi getirdiler  güya Daeşle mücadele edeceklerdi ve operayon bittikten sonra onları ıratın doğusuna götüreceklerdi ama bunu yapmadılar. Silahlandırdılar. Eğitim verdiler. Daeş ile mücadele ediyoruz ve Ypg ile bu operasyonları yapıyoruz diyorlar ama yalan. Daeş onların istedikleri gibi bir eyrden bir yere gidiyor. İşte gönderdik yendik diyorlar. Terörist gruplar arasında asker geçişleri yapıyorlar. Yok daeşle mücadele zormuş, bitirilemiyormuş gibi saçma sapan bahaneler üretiyorlar.

Abd’nin bu coğrafyada oyunu bitmeyecek gibi. Emri altındaki teröristleri istediği yere götürüp istediğine saldırtıyor. Sonra teröristlerle mücadele ediyorum diyor. Ama bölge halkı ve devletleri de bunu görmüş halde. Şimdilik herkes bir oyun içerisinde. Türkiye niyetini açıkça belirten ve bölgeye sadece barış için giren tek Ülke. Bölge halkları bu nedenle Türkiye’ye kurtarıcı diye bakıyorlar.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x