15 TEMMUZ; YENİ ÇANAKKALE

14 Temmuz 2017 Cuma 19:39

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı geride bırakılıyor. Milli birlik ve beraberlikle geride bırakılan o kötü günü, bu kez kutlamak için Cumhurbaşkanı ve halk bir araya geliyor.

15 TEMMUZ; YENİ ÇANAKKALE
 Bu yıl 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, darbeci askerler tarafından değil, halk tarafından kapanıyor. Köprü 15 Temmuz Sabah 12.00 itibari ile gün boyu araçlara kapalı olacak. Kutlama öncesi konuşma yapan Cumhurbaşkanımız, darbeye meydan okuyan vatandaşlara şükranlarını sunarak başladığı konuşmasında, 15 Temmuz’un asla unutulmayacağını ve 15 Temmuz’un yeni Çanakkale, Dumlupınar zaferi olduğunu belirtti. Konuşmanın en can alıcı kısımları; ‘Attığımız her adımda milletimizi yanımızda bulduk. Bizi küçümseyerek milleti uzak tutmaya çalıştılar, bunu başaramayınca hapse attılar. Bu alçaklar o gece her şeyi hesap etmişler. Sadece Allah'ın hesabının her şeyin üstünde olduğunu hesap edememişler. Tanka yumrukla, kurşunla tekbirle karşı koyan Türk milleti planlarını bozdu. ’cümlelerinden oluşmaktadır. 
Aynı zamanda kimseyi zor durumda bırakmamak adına kapatılacak köprü ile birlikte farklı güzergâhlar açıklandı.
- O-1 Güney Otoyolu Esentepe otobüs duraklarından kapatılarak trafik akışı Büyükdere Caddesi'ne ve Beşiktaş ayrımlarına yönlendirilmek suretiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne trafik akışı verilmeyecek. Alternatif: Avrupa yakasından Anadolu yakası istikametine gitmek isteyen araç sürücüleri, Sarıyer-Levent ayrımından Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü ve Beşiktaş ayrımlarından sahil yolunu takip ederek Avrasya Tüneli'ni kullanabilecek.
- Kuzey transit yoldan gelen trafik akışı, TEM Çamlıca bağlantı yolu Ataşehir yan yola verilecek, yan yola verilen trafik akışı Ataşehir ayrımlarına yönlendirilerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametine trafik akışı verilmeyecek. Alternatif: Anadolu yakasından Avrupa yakasına gitmek isteyen araç sürücüleri, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü - Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Avrasya Tüneli'ni kullanabilecek.
- D-100 Kuzey Karayolu ile Kadıköy Uzunçayır istikametinden gelen trafik akışı güney Çamlıca TEM bağlantı yolu (Sabiha Gökçen Havalimanı Ayrımları)'na yönlendirilerek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne trafik akışı verilmeyecek. Alternatif: Anadolu yakasından Avrupa yakasına gitmek isteyen araç sürücüleri, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Avrasya Tüneli'ni kullanabilecek.
- Kısıklı Caddesi'nden (Altunizade Köprüsü üzerinden) D-100 kuzey ve güneye katılım kapatılacak. Alternatif: Kısıklı Caddesi - Nuhkuyusu Caddesi - D100.
-Mahir İz Caddesi - Altunizade Köprüsü Girişi - Kısıklı istikameti kapatılacak. Alternatif: D-100 güney yolu.
- Tophanelioğlu Caddesi ile Fahrettin Kerim Gökay Caddesi kavşağından tünel istikameti D-100 kuzey katılımı kapatılacak. Alternatif: D-100 güney yol.
- Şile yolu Libadiye Kavşağı'ndan Vecdi diker Tüneli istikameti kapatılacak. Alternatif: Libadiye Kavşağı.
- Üsküdar Oymacı Sokak ile Kuşbakışı Caddesi kavşağından Gümüşyolu ve Kuşbakışı Caddesi istikametine kapatılacak. Alternatif: Oymacı Sokak - Kısıklı Caddesi
- Üsküdar Gümüşyolu Caddesi ile Kuşbakışı Caddesi kavşağından Gümüşyolu ve Kuşbakışı Caddesi istikametine kapatılacak. Alternatif: İcadiye Bağlarbaşı Caddesi - Kısıklı Caddesi
- Beylerbeyi'nden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü kuzey katılımı kapatılacak. Alternatif: Üsküdar sahilyolu - Fatih Sultan Mehmet Köprüsü.
- Batı Ataşehir Botanik Bahçesi'nden Rıdvan Dedeoğlu Viyadüğü istikametine katılım kapatılacak. Alternatif: Çevreyolu güney yol - TEM Otoyolu
- D-100 kuzey yol Altunizade Köprüsü'ne katılım Millet Parkı istikameti kapatılacak.
Alternatif: Kısıklı Caddesi.
- Alemdağ Caddesi ile Ferah Caddesi kavşağı Kısıklı istikameti kapatılacak. Alternatif: Alemdağ Caddesi - Bosna Bulvarı - Sütçü İmam Caddesi.

Yorum Gönder

@name x