Apple Geliştirici Konferansı'nın tarihi belli oldu

15 Nisan 2015 Çarşamba 10:47

Apple’ın her sene gelenek haline getirdiği geliştiricilere yönelik olarak düzenlenen Dünya Geliştirici Konferansı'nın bu seneki merak edilen tarihleri belli oldu.

Apple Geliştirici Konferansı'nın tarihi belli oldu
Apple'ın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Küresel Geliştirici Konferansı'nın (Worldwide Developers Conference) tarihi belli oldu. Geliştiricilere yönelik düzenlenen etkinlik bu yıl 8-12 Haziran tarihleri arasında San Fransico’daki Moscone West Merkezi’nde gerçekleşecek. 5 gün boyunca sürecek olan etkinlikte, iOS ve OS X’in geleceği hakkında konuşmalar ve geliştiricilerin katılabileceği bazı etkinlikler yer alacak.

WWDC Konferansı, geliştiricilerin işlerine yeni teknolojileri entegre etmesine ve uygulamalarını daha da geliştirmesine yardımcı olacak 100’ün üzerinde teknik oturuma, 1.000’in üzerinde Apple mühendisine ve uygulamalı laboratuvarların yanı sıra geçen yılın en iyi yeni uygulamalarının vitrine çıktığı Apple Tasarım Ödülleri’ne ev sahipliği yapacak.

iOS ve OS X’in yanında Apple Watch yazılımları hakkında da bilgilerin verileceği etkinlikte yeni nesil AppleTV, Beats tabanlı çevrimiçi müzik hizmeti ve iOS 9 ön izlemesi gibi tanıtımların da gerçekleşmesi bekleniyor.

Talebin her yıl yüksek seyretmesi nedeniyle geçen yıl piyango usülüyle bilet satış sistemine geçen Apple, bu yılki WWDC 2015 etkinliği için de “ilk gelen alır” yaklaşımı yerine piyango usülüyle bilet satışını gerçekleştirecek. Bilet satışı için kayıtlar alınmaya başlandı ve cuma günü TSİ akşam 8’e kadar devam edecek. Ayrıca dünya çapındaki okullardan da 300 öğrenci etkinliğe katılabilecek.

Katılım biletlerinin 1599 dolar olduğu etkinliği Apple cihaz sahipleri de canlı olarak izleyebilecek. Bilet, daha fazla bilgi ve bilgi güncellemeleri için, lütfen Apple Worldwide Developers Conference 2015 web sitesini (developer.apple.com/wwdc) ziyaret edin.

Yorum Gönder

@name x