Mobil Pazarlama Eğitim Uygulaması Geliyor

12 Mart 2013 Salı 15:52

"Bilgi ve İletişim Teknolojileri Döneminde Daha Kaliteli Dersler İçin Çoklu Platforma Sahip Mobil Öğrenme Sistemi" isimli projenin 2 günlük çalış tayı tamamlandı. Anadolu Üniversitesi, Wolverhampton Üniversitesi ve Okan Üniversitesi işbirliği ile yürütülen proje toplantıları Eskişehir Anadolu Konuk Evinde gerçekleştirildi.

Mobil Pazarlama Eğitim Uygulaması Geliyor
Köşe yazarımız ve Okan Üniversitesi Uzaktan Eğitim Müdürü Prof. Dr. Gonca Telli Yamamoto'nun da katıldığı toplantıda açılış konuşmasını yapan Yrd. Doç .Dr. Nilgün Özdamar Keskin, geliştirdiği "Marketing Genius" isimli mobil pazarlama eğitimi uygulamasının arayüzünü tanıttı. Uygulamanın geliştirme süreciyle ilgili bilgileri ortaklara sunan Keskin, uygulamayla ilgili son durumu anlattı. British Council Birleşik Krallıklar-Türkiye Yükseköğretim Bilgi Ortaklığı Programı ve Anadolu Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projesi desteğiyle yürütülen proje kapsamında hazırlanacak mobil eğitim uygulamasını anlatan Yrd. Doç. Dr. Keskin "Projede birinci seneyi dolduruyoruz. Projemiz, British Council’in desteğiyle Birleşik Krallıklar ve Türkiye ortaklığında yükseköğretimin kalitesini artırmayı amaçlıyor. Biz Anadolu Üniversitesi olarak eğitim kalitemizi artırmak için en uygun teknolojinin mobil teknolojiler olduğunu düşünüyoruz ve bu bağlamda da tasarım tabanlı araştırma yöntemini kullanarak multi-platforma sahip mobil eğitim uygulaması geliştiriyoruz." dedi.


Pazarlama kursu mobil hale gelecek

Uygulamanın pazarlama eğitimi üzerine olacağını belirten Keskin "Bizim 500 bine yakın öğrencimiz pazarlama dersi alıyor. Ayrıca örgün öğretimde de pazarlama dersi alan çok sayıda öğrencimiz var. Tüm bu öğrencilere hizmet edecek mobil eğitim uygulaması geliştirmek, bu uygulamayı test etmek ve elde ettiğimiz araştırma sonuçları doğrultusunda mobil öğrenmeye yönelik tasarım ilkeleri geliştirmek istiyoruz." şeklinde konuştu.


"Marketin Genius" ücretsiz olacak

Uygulamaya hem tablet cihazlardan hem de akıllı telefonlardan ulaşılabileceğini kaydeden Keskin "Uygulamanın analiz sürecinde yaptığımız anket ve görüşmelerden yola çıkarak uygulamanın tasarımını gerçekleştirdik. Şu anda geliştirme sürecindeyiz. Uygulamanın pilot uygulama aşamasını bitirdikten sonra açık ve uzaktan öğretim öğrencilerine uygulamanın son haline erişim imkanı sunacağız. Ayrıca örgün öğretim öğrencilerimiz de uygulamayı eğitimlerinde destek materyal olarak kullanabilecekler. Böylece yükseköğretim öğrencilerine yönelik kaliteli bir mobil eğitim uygulamasını tasarlama ve geliştirme imkanımız olacak." ifadelerini kullandı.


"Mobil eğitim uzmanlarıyla çalışıyoruz"

Anadolu Üniversitesi olarak mobil öğrenme konusunda sahanın uzmanlarıyla ortak çalıştıklarını vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Keskin "Avrupa’da mobil öğrenme üzerine ilk çalışmaları ortaya koymuş isimlerden biri olan Wolverhampton Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. John Traxler ile çalışıyoruz. Bir de Okan Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkeziyle ortaklığımız var. Bunun dışında uygulama tamamlandıktan sonra uzaktan öğretim üzerine çalışmalar yapan Enocta Şirketi uygulamamızı test edecek. Onlar da uygulamanın değerlendirmesini yapacak." ifadelerine yer verdi. Projenin mart ayında bittiğini ve British Council tarafından başarılı görülerek proje süresinin bir yıl daha uzatıldığının altını çizen Keskin "İstanbul’da bir atölye çalışması düzenlemeyi düşünüyoruz. Proje sürecinde analizden değerlendirme aşamasına kadar elde ettiğimiz tüm araştırma sonuçlarını bu atölye çalışmasında paylaşmak istiyoruz." diyerek sözlerine son verdi.


Aktüel İnternet

Yorum Gönder

@name x