Samsung, dünyanın en ince 4 TB’lık harici diskini duyurdu

20 Haziran 2015 Cumartesi 17:21

Samsung, dünyanın en ince ve en hafif 4 TB'lık ek güç gerektirmeyen diskini tanıttı.

Samsung, dünyanın en ince 4 TB'lık harici diskini duyurdu
Çalışmalarını Seagate çatısı altında devam ettiren Samsung Disk bölümü dünyanın en ince ve hafif 4TB taşınabilir sabit diskini duyurdu. Samsung’un yeni taşınabilir sabit diski, 4 TB’lık bir alana sahip olmasına rağmen rakiplerine göre oldukça avantajlı fiziksel özelliklere sahip.

Yalnızca 19,85 mm kalınlığında ve 236 gram ağırlığa sahip olan Samsung P3, bu değerleriyle piyasadaki en hafif ve ince 4TB disk ünvanına da sahip oluyor. Yüksek kapasiteyi mini bir gövdede buluşturan harici disk, güç tüketimi anlamında da oldukça cimri davranıyor. Samsung P3‘ün kullanılabilmesi için herhangi bir güç kablosuna gerek olmuyor. Bu da cihazın yalnızca USB 3.0 üzerinden aldığı güçle çalıştığı anlamına geliyor.

Harici diskin 4 TB dışında 2 TB, 1 TB ve 500 GB’lık versiyonlarının da olacağı belirtiliyor. Düşük kapasiteli modellerin inceliği 14,8 milimetre ve ağırlığı ise 166 grama kadar düşebiliyor. Bu ayın sonundan itibaren ilk olarak İngiltere’de piyasaya sürülmesi beklenen ürünlerin fiyatları şimdilik belli değil fakat özellikle 4 TB’lık versiyonun oldukça pahalı olacağını söyleyebiliriz.

Yorum Gönder

@name x